Sağlık, Bilim

Dermaroller Nedir? Dermaroller ile Cilt Bakım Tavsiyeleri

Dermaroller nedir sorusu her ne kadar yeni yeni gündeme gelmiş olsa da cilt kusurlarının giderilmesinde bu yöntem oldukça etkilidir. Dermaroller, başta Uzak Doğu olmak üzere günümüzde artık her ülkede tercih edilmeye başlanmıştır. Dermaroller kullanımı, son birkaç yıldır artışa geçmiş ve dermotologlar tarafından da önerilmeye başlanmıştır.

Biz de bu yazımızda dermaroller nedir ve hangi amaçla kullanılır üzerine uzman görüşlerini derleyip sunmak istedik. Yazımızda dermaroller hakkında bilmeniz gereken en önemli detayları bulabilirsiniz.

Dermaroller Nedir Ne İşe Yarar?

Dermaroller nedir ve ne işe yarar sorusu son dönemin en sık sorulan cilt bakım soruları arasındadır. Bu ürün, batı dünyasında oldukça yeni bir teknoloji olsa da aslında Uzak Doğu kültüründe binlerce yıldır kullanılmaktadır. Dermaroller, genellikle yüzde bulunan cilt kusurlarının doğal yollu tedavisinde kullanılan bir alettir.

Ucunda küçük iğnelerin bulunduğu bu alet, silindirik bir yapıya sahiptir. Bu küçük titanyum iğneler cilde uygulandığında cildin yenilenmesini sağlamaktadır. Bu sayede cilt kusurlarının cerrahi bir müdahale gerektirmeden iyileşmesi amaçlanır.

Dermaroller saç ve cilt için kullanıma uygun bir üründür. Belirli seanslar ile uygulanan bu yöntem sayesinde cildin ölü hücrelerden arındırılması ve canlı bir görünüm elde etmesi sağlanır. Bu da erken yaşlanma yolunda cildin önüne çıkan önemli bir engeldir.

Dermaroller Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Dermaroller nedir faydaları konusunda aslında asırlar öncesine gitmek faydalı olacaktır. Bu yöntem, Uzak Doğu’da binlerce yıldır uygulanan oldukça etkili bir yöntemdir. Ülkemizde son birkaç yıldır popüler hale gelen bu uygulamanın pek çok faydası bulunmaktadır. İşte, dermaroller kullanımının cilt ve saç sağlığı bakımından önemli faydaları:

  • Dermaroller, ciltteki ölü derilerin ve hücrelerin tamamen yok edilmesine olanak sağlamaktadır.
  • Akne ve sivilce oluşumunu engelleyen bu yöntem, akne lekelerinin de ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.
  • Dermaroller, yeni oluşmaya başlayan kırışıklıklar için de etkili bir çözümdür. Bu yöntem sayesinde erken yaşlanma belirtilerinin de önemli ölçüde önüne geçilmiş olur.
  • Bu yöntem, her daim kalıcı olduğundan dolayı diğer yöntemlere göre daha fazla tercih edilmektedir. Üstelik bu yöntemin herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmeden yapılması da oldukça tatmin edicidir.
  • Ciltteki gözeneklerin temizlenmesi ve genişleyen gözeneklerin kapatılması da bu yöntem ile mümkündür.
  • Dermaroller, saçların gürleşmesine ve saç derisinin daha sağlıklı olmasına da yardımcı olan bir alettir.
  • Dermaroller, morluk, sarkma, çatlak ve hatta siğil gibi istenmeyen durumların da tedavisinde kullanılabilir.

Dermaroller Uygulaması Hakkında Merak Edilenler

Başlıksız-1_0002_mesoroller-close-up-black-background-with-water-drops

Dermaroller nedir nasıl kullanılır sorusu üzerinden yola çıkarak bu konu hakkında en çok merak edilen detayları da derlemek istedik. Dermaroller, küçük titanyum iğnelerin cilde girip çıkması ile uygulanan bir yöntemdir. Bu işlem de cildin yenilenmesinde ve sağlıklı bir yapıya kavuşmasında  yardımcı olmaktadır. İşte, dermaroller nedir ve uygulaması nasıl yapılır konusunda merak edilenler ve cevapları:

1-      Dermaroller Uygulaması Öncesi Neler Yapılmalıdır?

Dermaroller serum ve diğer uygulamalarda öncelikle cildinizin tamamen temizlenmiş olması gerekir. Özellikle de makyajlı bir cilde bu yöntemin uygulanmaması tavsiye edilmektedir. Uygulamadan önce cildinizi güzelce temizleyip kurutmanız oldukça önemlidir.

Uygulama öncesinde cildinize yönelik gerekli bakımların da yapılması şarttır. Bu sayede uygulamanın daha etkili olması da mümkün hale gelecektir.

 

2-      Dermaroller Uygulaması Acı Verir Mi?

Bu yöntem hakkında en merak edilen detaylardan biri de iğnelerin acı verip vermediğidir. İlk yapılan dermaroller uygulaması bir nebze acı verebilir. Fakat uygulama öncesinde cildinize uyuşturucu etkiye sahip kremler de uygulanmaktadır. Bu da acıyı önemli ölçüde azaltan bir yöntemdir. Dermaroller uygulamasının diğer seanslarında ise acı hissi tamamen ortadan kalkacaktır.

3-      Dermaroller Nedir ve Kaç Seans Uygulanır?

Dermaroller uygulamasında seans sayısı ortalama 4 ila 6 seans arasında değişmektedir. Bu da yaklaşık olarak 2 hafta ila 6 hafta arası bir sürede tamamlanmaktadır. Uygulamada cilt yapınıza göre sıklıklarda seans sayısı verilmektedir.

Uygulamanın tam netice vermesi için de ortamala 3 aya kadar beklemek gerekmektedir. Dermaroller uygulaması 3 ayın sonunda etkilerini tam anlamıyla göstermeye başlayacaktır. Konu ile ilgili daha detaylı bilgiler için de sitemizdeki ilgili kategorileri ziyaret edebilir ve ürünler hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir